Dlaczego warto uczestniczyć w SEE BLOGGERS 2017?

 

See Bloggers promuje się jako największe wydarzenie dla twórców internetowych w Polsce. I według mnie mają 100% rację! Konferencja trwała tylko dwa dni, ale…. jakże intensywne! Prelekcje, warsztaty, wywiady oraz panele dyskusyjne były okazją do poznania bliżej blogosfery. Jeśli nie mogliście wybrać się w ten weekend do Gdyni, to musicie przeczytajcie moją relację!

Pierwszy dzień See Bloggers

Na ten dzień oczekiwałam z ogromnym emocjami. ponad 1500 blogujących osób, tyle wiedzy i motywacji w jednym miejscu. Nie mogłam się doczekać, kiedy z Łodzi dostanę się do Gdyni. Wraz z Magdą (Dopracowani) przyjechałyśmy już w piątek. Całą drogę, drżąc z emocji rozmawiałyśmy o tym, jak to będzie jutro! Przypominam, że do tej pory nie jeździłam często na takie eventy. See Bloggers miał być moją pierwszą, dużą tego typu konferencją.

see bloggers 2017

Idąc do Parku Naukowo – Technologicznego w Gdyni kompletnie nie wiedziałam czego mam się spodziewać. Niestety będąc na wakacjach nie zdążyłam zapisać się na żadne warsztaty (żałuję tych o instargamie). Nie przejmowałam się tym zbytnio, bo Agenda na sali głównej była zabójcza!

Tego dnia uczestnicy mają okazję nie tylko poznać najbardziej wpływowych influencerów w polskiej blogosferze, ale i pogłębić swoją wiedzę marketingową, skorzystać z porad specjalistów, zmotywować się biznesowo czy też wziąć udział w warsztatach z obsługi narzędzi. Poruszanie się między warsztatami, a panelami itp. pomagała specjalnie przygotowana na tę okazję aplikacja See Bloggers (brawa dla Organizatorów!).

see bloggers 2017

W pierwszym dniu było wiele prelekcji na temat budowania marki własnej, systematyczności w pracy bloggera, konsekwencji oraz planowania swojej pracy. Uczestniczyłam w prawie każdym wykładzie, dlatego mogę subiektywnie ocenić i wyróżnić kilka prelekcji, które mnie najbardziej zainteresowały:

 • “Piszę co dwa dni i co z tego wynika. Czego dowiedziałem się o sobie,świecie i hackerach?” – Prelekcja Piotra Buckiego pokazała inny rodzaj blogowania. Autor inspiruje się rzeczywistością, a pisanie jest pewnego rodzaju terapią.
 • “Wywiady inne niż wszystkie” – Na wykład Łukasza Jakóbiaka szłam z … lekką dozą dystansu. Bałam się, że to będzie narcystyczne przedstawienie jednego aktora. Jak bardzo się myliłam! Ku mojemu zdziwieniu niezwykle merytoryczna, ciekawa, pełna inspirujących wskazówek z dużą dawką humoru prelekcja!
 • “Podstawy YT o modzie  / urodzie / stylu życia, czyli co każda początkująca bloggerka powinna wiedzieć?” – Według mnie to była najlepsza prelekcja tego dnia. Sporo porad, Tak szczerze, to nie zdawałam sobie sprawy, że nagranie filmiku na YT zajmuje tak dużo czasu i łączy się z takimi komplikacjami.
 • Wywiady z What’s Anna Wears i Mają Sablewską – naprawdę czekałam na ich wystąpienie i muszę przyznać, że miło było posłuchać kobiet, które mimo problemów czy hejtu nie bały się przewrócić swojego życia do góry nogami, postawić wszystkiego na jedną kartę. Z drugiej strony nie jestem pewna czy sama wzięłabym kredyt, żeby pojechać na Bali (chociaż to moje marzenie), żeby potem spłacać go przez kolejne 3 lata:)

Drugi dzień See Bloggers

Drugi dzień zaczął się od kawy, bo poprzedniego dnia wszyscy bawili się na afterparty w stylu rockowym! Jeśli chodzi o prelekcje, to właśnie z niecierpliwością czekałam na niedzielne panele dyskusyjne, dotyczące hejterów, influencerów jako celebrytów oraz budowaniu społeczności. Moim zdaniem w sali głównej można było usiąść o 11, a zejść dopiero o 17. Ciężko mi było wybrać, z którego wywiadu mam zrezygnować, by zjeść obiad. Oto moje ulubione panele tego dnia:

 • “Na czym budować swoją popularność? Czy w dzisiejszych czasach zostaje nam już tylko kontrowersja?” – tutaj był ciekawy panel oceniający czy blogger powinien być autorytetem oraz jak przebić się w dzisiejszych czasach bez niepotrzebnego skandalu.
 • “To hate or not to hate, czyli nie wszystko hejt co ci napiszą” – byłam bardzo ciekawa zdania na temat hejtu zaproszonych gości w tym Renaty Kaczoruk (po ostatniej fali hejtu jaka na nią spadła). Bardzo inteligentne odpowiedzi, dystans do rzeczywistości i ogromne poczucie humoru – tak mogę podsumować te wystąpienia. Każdy z bloggerów spotyka lub dopiero spotka się z różnego rodzaju przytykami, więc warto wiedzieć jak sobie z tym radzić … z klasą.
 • “Siła kobiet na polskim YouTube’ie” – według mnie najlepszy panel tego dnia. Uwielbiam dziewczyny (najbardziej Paulinę z Mówiąc Inaczej), które uczestniczyły w rozmowie. Konkretne, zabawne i z głowami pełnymi pomysłów. Trzymam kciuki za ich kariery na YT.

see bloggers

Dlaczego warto uczestniczyć w See Bloggers?

 • Spotkania – blogerzy, blogerzy, blogerzy… tutaj możesz poznać osoby, które śledzisz w social mediach, a może nawet wypijesz z nimi drinka na afterparty. Tak mogą nawiązać się nowe znajomości, współprace oraz przyjaźnie.
 • Współpraca – 5. edycja festiwalu jest również szansą dla blogerów, vlogerów i influencerów na spotkanie się z przedstawicielami różnych firm. Dzięki tak zwanym “szybkim randkom z markami” możliwe będzie nawiązanie relacji czy współpracy.
 • Motywacja – zdecydowanie z tego wydarzenia wyniesiesz ogromny worek inspiracji w jaki sposób ulepszyć swój kanał na YT, wygląd bloga, a może zainwestować w webinar? Każdy wyjdzie stąd z głową pełną pomysłów.
 • Gdynia – może to trochę banał, ale Trójmiasto uważam (oprócz Poznania) za jedno z najładniejszych miejsc w Polsce. W sobotę była piękna pogoda, więc idealnie, żeby po wykładach pójść poleniuchować na plaży.
 • Wiedza – najpierw dowiemy się jak robić piękne zdjęcia, potem spróbujemy zachwycić odbiorców, a następnie sprzedać swój produkt markom. Wiele przydatnych porad, doświadczeń i pomocnych narzędzi do codziennego blogowania!
 • Organizacja – wiele konferencji powinno się od See Bloggers uczyć: specjalna grupa na fb, wydarzenie, aplikacja ułatwiająca poruszanie się po prelekcjach, opis prelegentów, kącik kawowo-jedzeniowy oraz mapka budynku przy wejściu. Brawa dla Organizatorów za pomysł i realizację!

see bloggers 2017

Czego mi zabrakło ? – nauka na przyszły rok?

 • Sportowi Bloggerzy – albo nie widziałam takich warsztatów, albo coś mnie ominęło. Uważam, że duża obecność fit bloggerów powinna zasugerować, żeby była chociaż jedna prelekcja z marketingu sportowego.
 • SEO – pozycjonowanie to ważny temat dla bloggerów. Odpowiednio zoptymalizowana strona to dla wielu klucz do sukcesu. Nie wszyscy potrafią to zrobić samemu (uzupełnić Yoast SEO czy odpowiednio napisać meta description), więc takie informacje należałoby umieścić w programie za rok.
 • Afterparty – byłam, przebrałam się, poznałam nowych ludzi, ale czegoś mi brakowało. Porozmawiać i napić się można było tylko na zewnątrz, gdzie na szczęście nie padał deszcz:)
 • Too much YT – w tym roku prawie wszystkie prelekcje zdominował you tube. Wiem, że to przyszłośc socialu, ale może znajdzie się miejsce dla tradycyjnego blogowania.

Więcej informacji na https://www.seebloggers.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *